Sıkça Sorulan Sorular

BAK-Kadıköy gönüllüsü olmak için öncelikle Kadıköy Afet Gönüllüsü olmanız, en az bir yıl aktif görev yapmanız ve gerçekleştirilen eğitimleri tamamlamanız gerekmektedir.

Katılım sağladığınız eğitimlerdeki performans, beceri ve tecrübeleriniz ışığında BAK-Kadıköy “Üye Kabul Komisyonu” tarafından yapılacak görüşmeden sonra başvurunuzun kabul edilmesi halinde Kadıköy Belediye Başkanı’nın onayı sonrasında üyeliğiniz gerçekleşir.

Kadıköy Afet Gönüllüsü olarak en az 1 yıllık süreyi doldurmuş ve temel eğitimlerinizi tamamlamış olmanız halinde “BAK-Kadıköy Destek Gönüllüsü” olarak tüm afet çalışmalarına (koordinasyon, organizasyon, insani yardım, bilgi toplama, raporlama, …vb.)  katılabilir,  destek verebilirsiniz.

BAK-Kadıköy, Kadıköy Belediyesi çatısı altında ve çoğunluk üyesi kurum personeli olmakla birlikte tamamen gönüllülerden oluşan ve sivil toplum kuruluşu gibi çalışan bir oluşumdur. Kamu kurumlarında sözleşmeli/kadrolu personel alımı yasalar doğrultusunda yapılmakta olduğundan….? gönüllülerin Kadıköy Belediyesinde işe alımı yapılmamaktadır.

BAK-Kadıköy ve Kadıköy Afet Gönüllüleri tüm çalışmalarını tamamen gönüllülük esası ile yürütür. Katıldığı hiçbir çalışma ve operasyon için herhangi bir ücret ödemesi yapılmaz.

Kadıköy Afet Gönüllüsü olabilmeniz için öncelikle  “Kadıköy Afet Gönüllüleri Çalışma Yönergesi” doğrultusunda Kadıköy ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmalısınız.

Kadıköy ilçesinde ikamet etmeniz halinde "afet.kadikoy.bel.tr" adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Eğitimlerimiz olası afetlerde gerçekleştirdiğimiz arama ve kurtarma operasyonlarında görev alacak, alanında bilgi, beceri ve donanımı olan bireyler yetiştirmek adına yapılmakta olup eğitimlerimize dışarıdan katılımcı kabul edilmemektedir.

Tüm operasyonel eğitimlerini tamamlamış olan BAK-Kadıköy gönüllüleri gerçekleştirilen operasyonlara katılabilirler. Ayrıca BAK-Kadıköy Destek Gönüllüsü olarak temel eğitimlerini tamamlamış olan gönüllüler de operasyonlarda sadece lojistik ve insani yardım çalışmalarında yer alabilirler.

Tüm eğitimlerimizin eğitimlerimizin duyuruları http://afet.kadikoy.bel.tr adresinden yapılmaktadır. ​

Access to the path 'C:\Apps\Web\bak.kadikoy.bel.tr\wwwroot\sitemap.xml' is denied.